Biustonosze miękkie

 

Dopasowanie odpowiedniego biustonosza do stylizacji ma ogromne znaczenie dla komfortu i dobrego samopoczucia każdej kobiety. Część z nas woli biustonosze usztywniane, dla innych pierwszym wyborem są biustonosze miękkie. Są one bardzo wygodne na co dzień, sprawdzają się również jako podstawa stroju wieczorowego czy casualowego. Sprawdź, jakie biustonosze miękkie posiadamy w naszym salonie.

 

Biustonosz miękki – jaki to?

Biustonosz miękki, inaczej soft, różni się od usztywnianego konstrukcją miseczki. W biustonoszu miękkim nie posiada ona piankowego usztywnienia modelującego piersi ani wypełnienia typu push-up. Część kobiet woli tego typu rozwiązanie, wskazując na bardziej naturalny wygląd piersi.

Rzeczywiście, miękkie biustonosze nie powiększają optycznie piersi, mogą natomiast równie skutecznie je zbierać i eksponować, także dzięki zastosowanym ozdobom. Poszczególne modele sprawdzą się do różnych stylizacji – od noszenia w domu czy w pracy po wielkie wyjścia.

 

Czy miękki stanik dobrze trzyma piersi?

Często obawiamy się, iż miękki biustonosz nie będzie stanowił odpowiedniego oparcia dla piersi, zwłaszcza tych w większym rozmiarze. Jest to obawa nieuzasadniona – pas podtrzymujący piersi jest równie solidny, co w przypadku biustonoszy usztywnianych. Biustonosz miękki z fiszbinami posiada dodatkowe wzmocnienie, dzięki któremu piersi są odpowiednio uniesione i zabezpieczone przed opadaniem. To właśnie taki model polecany jest dla pań z większymi miseczkami.

Biustonosz bez fiszbin jest natomiast świetnym wyborem dla kobiet z mniejszym i średnim biustem, nie potrzebujących większego podparcia poza odpowiednio wymodelowanymi miseczkami, ładnie zbierającymi piersi.

 

Jakie są rodzaje biustonoszy miękkich?

W Salonie Bielizny Dopasowana mamy dla ciebie kilka rodzajów biustonoszy nieusztywnianych, abyś mogła wybrać taki, który najbardziej odpowiada twoim potrzebom.

Biustonosz miękki full cup stanowi swego rodzaju stadium pośrednie między stanikami usztywnianymi i nieusztywnianymi. Cała jego miseczka jest zabudowana, a zatem pomimo braku gąbkowego wzmocnienia, sutki również nie są widoczne pod ubraniem. To propozycja do użytkowania na co dzień – można w nim chodzić do pracy, na popołudniowe zakupy czy weekendowe spotkania ze znajomymi.

Idealną propozycją na wieczór jest biustonosz nieusztywniany typu balkonetka. Charakteryzuje się on zabudową ¾ miseczki i odsłonięciem górnej części piersi. Takie modelowanie sprawia, że biust jest ładnie zebrany i podniesiony, co powoduje jego bardzo efektowne wyeksponowanie pod ubraniem. Doskonale sprawdzi się na romantyczny wypad czy na eleganckie wyjście, gdy chcesz wyglądać olśniewająco.

Podobne zadanie spełni nieusztywniany biustonosz typu plunge. W jego przypadku efekt uniesienia i odsłonięcia części piersi został uzyskany dzięki niskiemu mostkowi (to ta część, która łączy miseczki). Aby biust był jednocześnie skutecznie podtrzymywany, stanik plunge posiada wysokie boki miseczek. Jego szeroko rozstawione ramiączka mogą być dodatkowo zdobione, np. koronką.

Dla kobiet stawiających na naturalność, proponujemy model bralette. Biustonosz miękki braletka przypomina króciutki top a miseczki wymodelowane są na kształt trójkątów. Z założenia braletki nie mają fiszbin, jednak w naszym salonie dostępne są również modele z fiszbinami. To świetne rozwiązanie do noszenia na co dzień, w domu czy podczas nieco większej aktywności fizycznej.

 

Biustonosz koronkowy miękki będzie stanowił nie tylko solidne oparcie, ale także piękną ozdobę. Z kolei gładkie modele doskonale sprawdzą się pod bardziej dopasowanymi bluzkami. Na wieczór wybierz przyciągający spojrzenie biustonosz miękki bawełniany w postaci balkonetki czy plunge. Oferujemy również rozwiązania do zadań specjalnych – takie jak biustonosz do karmienia miękki.

Chcesz idealnie dopasować biustonosz miękki do swojej sylwetki i potrzeb? Umów się na konsultację z brafitterką w naszym Salonie. Oferujemy profesjonalny dobór bielizny, w której poczujesz się komfortowo i pięknie.