Wyświetlanie jednego wyniku

db 9174 6

Usztywniany biustonosz bez fiszbin DB 9174 Agio

Biustonosze dla nastolatek

 

Wybór pierwszego stanika dla nastolatki to bardzo ważny krok. Czas, w którym rozpoczyna się dorastanie dziewczynki, często wiąże się dla niej z dużym stresem, wynikającym ze zmian zachodzących w jej ciele. To dlatego pierwszy stanik dla nastolatki powinien być szczególnie wygodny i komfortowy, a przy tym estetyczny – aby nosząca go młoda kobieta zyskała pewność siebie i rozwinęła pełną akceptację dla własnego ciała.

 

Kiedy kupić stanik dla nastolatki?

Moment zakupu pierwszego biustonosza będzie różny dla każdej dziewczynki, ponieważ zmiany w ciele zachodzą w bardzo indywidualnym tempie. Powiększenie gruczołów piersiowych może zbiegać się w czasie z pierwszą miesiączką (ok.12-14 roku życia), ale u wielu dziewczynek zarys piersi pojawia się znacznie wcześniej – nawet ok. 8-10 r.ż.

Czy dla ledwie zarysowanych piersi trzeba od razu kupować biustonosz? Wiele zależy od samej nastolatki – jeśli pojawiający się biust stanowi dla niej dyskomfort podczas aktywności fizycznej czy w kontaktach społecznych, wówczas warto zdecydować się na stanik nawet wtedy, gdy potrzeba jego noszenia jest jeszcze dyskusyjna. Nie od razu musi to być model przypominający biustonosze dla dorosłych kobiet – na podtrzymanie małych piersi wystarczy biustonosz sportowy dla nastolatki, stanowiący w tej sytuacji formę przejściową między stanikiem a krótkim topem.

 

Biustonosz dla nastolatki – jak dobrać?

Z punktu widzenia zdrowego rozwoju gruczołów piersiowych, bardzo istotny jest wybór odpowiedniego modelu. Biustonosz dla nastolatki nie może w żadnym miejscu uciskać formujących się dopiero piersi, ani też powodować dyskomfortu podczas zakładania lub noszenia. Z uwagi na delikatną strukturę gruczołów, pierwszy stanik dla nastolatki powinien być pozbawiony fiszbin i usztywnienia. Jeśli więc dziewczynka jest gotowa do noszenia tej kobiecej części bielizny i przychodzi czas, aby wraz z mamą kupić stanik dla nastolatki, sportowy model będzie najlepszym wyborem.

Nieco starsze dziewczęta będą z pewnością wolały staniki dla nastolatek o wyglądzie bardziej przypominającym te noszone przez dorosłe kobiety. Gdy biust osiąga rozmiar najmniejszej miseczki, można już kupić stanik o klasycznym wyglądzie, jednak nadal najlepiej, by był on nieusztywniany, bez fiszbin, bez koronek.

Postaw na oddychające, naturalne materiały. Przyjdzie jeszcze czas na eksperymenty z fakturami i modelami – w czasie, gdy piersi dopiero rosną, najważniejszy jest ich zdrowy rozwój. Niefarbowana bawełna i wygodne, nieco szersze ramiączka, pomogą ciału przystosować się do nowego elementu garderoby.

 

Gdzie kupić biustonosz dla nastolatki?

Stanik sportowy dla nastolatki, a nawet biustonosz w małym rozmiarze przypominający te dla dorosłych kobiet, można kupić niemal w każdym sklepie stacjonarnym i internetowym z modą dla dzieci i nastolatek. Uważaj jednak – nie zawsze będzie to dobry wybór. A zatem gdzie kupić stanik dla nastolatki?

Na etapie, gdy ciało dziecka dynamicznie się zmienia, szczególnie ważne jest zadbanie o jego zdrowie. Jeśli nie wiesz, jak dobrać biustonosz dla nastolatki, najlepiej skorzystać z oferty stacjonarnego salonu z bielizną, w którym wykwalifikowany personel pomorze dopasować bieliznę dostosowaną do wieku, budowy ciała i specyficznych wymagań nastolatki.

W przypadku dziewczynek kupujących stanik po raz pierwszy, bardzo ważne jest również kobiece wsparcie. To, co dla nas jest oczywiste, dla dziecka stanowi nowość, czasami nawet powód do wstydu. Ucząc nastolatkę akceptacji własnego ciała, warto podpowiadać również najlepsze metody dbania o jego zdrowie i dobrą kondycję – a z pewnością należy do nich dobór właściwej bielizny. Podczas pierwszych zakupów tego typu, obecność mamy, starszej siostry czy innej, zaufanej kobiety, jest bardzo mocno wskazana.

 

Jaki biustonosz dla nastolatki wybrać? Sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana, niż w przypadku dorosłej kobiety, która doskonale wie, jakiego efektu oczekuje i w czym czuje się najlepiej. Istnieje ryzyko, że niechcący zasugerujesz dziewczynce rozwiązanie, które niekoniecznie będzie dla niej najodpowiedniejsze. Nie ryzykuj! Umów się na konsultację z brafitterką do naszego salonu, gdzie pomożemy w doborze idealnego stanika dla młodej kobietki.