jak dopasowac bielizne ciazowa

Jak dopasować stanik w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy okres w życiu każdej kobiety. Warto wtedy szczególnie dbać o swój komfort. Mamy tutaj na myśli odpoczynek, komfort psychiczny i fizyczny. Nie na wszystkie te aspekty masz bezpośredni wpływ, ale jedną rzecz możesz zrobić od razu. Zadbaj o komfortową bieliznę! Jak dopasować bieliznę ciążową?

Przeczytaj ten artykuł, a zyskasz wszystkie niezbędne informacje, żeby dopasować stanik w ciąży.

Jak często trzeba dopasowywać bieliznę ciążową?

Niestety powiedzenie „raz, a dobrze” kompletnie nie ma tutaj zastosowania. W trakcie ciąży ciało kobiety zmienia się bardzo mocno. Ważne, żeby zadbać o dopasowanie dobrego stanika w trakcie trwania ciąży. Po co? Przede wszystkim, aby nie przysparzać sobie bólu, ale również, aby przeciwdziałać utracie jędrności piersi. Dobrze dopasowany stanik pomaga utrzymać skórę w dobrej kondycji.

Kiedy warto dopasować biustonosz w ciąży na nowo? W okolicach połowy ciąży warto sprawdzić, czy rozmiar się nie zmienił. Fizjologicznie zmienia się wtedy obwód pod piersiami i często trzeba dopasować go na nowo. Doświadczona brafitterka będzie umiała tak dopasować obwód i miskę, żeby biustonosz był wygodny i być może służył do końca ciąży.

Jakie staniki są najlepsze na okres ciąży?

Przede wszystkim zwróć uwagę na materiał, z którego biustonosz jest wykonany. Zdecydowanie polecamy przyjemne i elastyczne tkaniny. Takie, które dopasują się do zmieniającego rozmiaru jednocześnie dając odpowiednie wsparcie. Uważaj jednak na staniki, które „rosną razemem z Tobą” w trakcie ciąży. Zazwyczaj dają zbyt małe podtrzymanie i może to źle skończyś się dla Twojej skóry.
Zwróć też uwagę, żeby stanik Ci się podobał. Wygoda to jedno, ale każda kobieta czuje się pewniej, gdy sama sobie się podoba.

Najważniejsze aspekty, na które powinnaś zwrócić uwagę podczas wyboru bielizny ciążowej:

  • wygoda,
  • komfort,
  • swoboda oddychania,
  • odpowiedni materiał,
  • aspekt wizualny – biustonosz musi Ci się podobać.

Jeżeli masz jakieś pytania, serdecznie zapraszamy do kontaktu. Najlepiej umów się na wizytę w naszym salonie i dopasuj bieliznę na okres ciąży.

Rezerwuję termin!

Pozostaw komentarz